צור קשר
:נושא
:טיפול
:שם
:אימייל
:טלפון
:עיר
:גיל
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

מערכת ביוטיק

|

28/05/2012

|

12:33

seperator

שחזור שד נפוץ בעיקר לאחר גריתת שד עקב סרטן השד. קיית עדיפות ברורה לשחזור שד מיידי על פני שחזור שד בתקופה מאוחרת יותר. ניתוחי שחזור השד הפכו להיות נפוצים בשנות השמונים, ועם המשך שנות השמונים שחזור שד מיידי הפך להיות נפוץ יותר עם התפרסמות מחקר שמצא כי הגרורות מופיעות לרוב כשש שנים לאחר הכריתה ועל כן אין צורך לחכות עם השחזור. מחקר נוסף מצא שאים הבדל בין תוחלת החיים של אישה שעברה שחזור לכזן שלא עברה שחזור.

העדיפות כמובן היא שחזור שד מיידי

העדיפות כמובן היא שחזור שד מיידי


עיתויים לביצוע שחזור

כיום מבחינת עיתוי קיימות שתי אפשרויות לשחזור. הראשונה היא שחזור מיידי, במיקרה זה מיד לאחר ניתוח הכריתה מתבצע הליך השחזור, באותו חדר ניתוח. בשלב הראשון הכירורג מבצע את כריתת השד הנגוע ובאותו זמן מתחיל המנתח הפלסטי את הליך השחזור. בסיום כל ההליך, מתעוררת האישה עם שד משוחזר שדומה לשד הבריא., השיטה השניה היא שחזור שד מאוחר, בשיטה זו למעשהקיימת הפרדה מלאה בין שתי השיטות. המשמעות היא תקופת התאושוות כפולה, סיבוכים שיתכנו בעקבות שני ניתוחים ועוד.
ניתוחי שחזור השד הפכו להיות נפוצים

ניתוחי שחזור השד הפכו להיות נפוצים


שיטות לשחזור השד

כיום נפוצות שלוש שיטות עיקריות לשחזור שד. הראשונה היא מרחיב רקמות, בשיטה זו מכניסים מעין בלון מתחת לאזור השד הכרות ומנפחים אותו בהדרגה עד לקבלת כמות עור מספקת. הניפוח מתבצע בבית החולים כל שלושה שבועות לערך. לאחר תקופה של כחצי שנה מוחלף הבלון בסיליקון קבוע. השיטה השניה היא מתלה מהגב, בשיטה זו מעבירים עור ושריר מאזור הגב לאזור השד הכרות. עור זה משמש לכיסוי לשתל הסיליקון, השיטה השלישית דומה לשניה אך ההבדל הוא שהעור נלקח מאזור הבטן.

איזו שיטה עדיפה ?
העדיפות כמובן היא שחזור שד מיידי, כיוון שבניתוח זה האישה יוצאת עם שד ישר לאחר הניתוח ואין אפשרות לסיבוכים שונים כתוצאה ממספר רב של ניתוחים פלסטיים. כמו כן, בשיטה זו האישה יוצאת עם שד לאחר הניתוח ולכך השפעה נפשית ופסיכולוגית חיובית עצומה לעומת המצב ללא. כמו כן, מהסיבה הקוסמטית שחזור שד מיידי עדיף, התוצאות טובות יותר.

makecomment

לקבלת פרטים בתחום ניתוחי החזה השאר פרטיך ואנו ניצור עימך קשר

קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

כתבות נוספות

 • איפה עושים הגדלות חזה בהזרקה?

  כמעט כל אחד שתשאלו, יכול למנות לפחות אזור אחד בגופו שהוא אינו אוהב. אצל הנשים, בעיקר רווח חוסר הסיפוק מהחזה וצורתו. בעיה בצורתו ש

  המשך לכתבה
 • הקטנת חזה - טיפים לפני ניתוח

  לרוב כאשר עולה הסוגיה אם לעבור או לא לעבור ניתוח חזה, ההנחה היא שמדובר בהגדלה, אך למעשה מדי שנה נשים וגברים, פונים לניתוח הקטנה

  המשך לכתבה
 • טיפים לאחר טיפול הגדלת חזה

  קבלת החלטה לעשות ניתוח חזה כרוכה לרוב בהתלבטויות רבות, מחקר אישי באינטרנט וייעוץ מול רופא מומחה. אך מה עושים אחרי הניתוחים?

  המשך לכתבה

תגובות הגולשים

הוסף הערה
 

שם:

*

דוא"ל (לא יוצג באתר):

נושא התגובה:

*

תוכן התגובה:

 
בטל