צור קשר
:נושא
:טיפול
:שם
:אימייל
:טלפון
:עיר
:גיל
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

מערכת ביוטיק

|

07/11/2011

|

06:20

seperator

החצ'קונים, ובשמם התקין אקנה, מופיעים לרוב בסביבות גיל ההתבגרות ורווחים בקרב למעלה מ-90% מהאוכלוסייה בעולם. כך, סובלים רבים מתפרחות בשלל סוגים וצבעים ה"מעטרות" בעיקר את עור הפנים, אך לעיתים גם את אזור הכתפיים, הגב, החזה ואף הישבן.

 

הסיבה המדויקת שבגינה סובלים כה רבים מתופעת החצ'קונים אינה ידועה, אך אין ספק כי זו כרוכה בירידה בביטחון העצמי, פגיעה אסתטית בגוף ובמקרים קיצוניים אף מהווה מקור לגיחוך והשפלה.

 

מהם בעצם חצ'קונים?

חצ'קונים הם למעשה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי השערות, הנוצרת לאור תגובה לקויה להורמון הטסטוסטורון. כך, הפרשת שומנים יתרה של בלוטות החלב משתלבת עם תאי עור מתים או סוגים אחרים של מזהמים, ומביאה לסתימת זקיקי השערות. הפרשות השומן מצטברות תחת הנקבוביות הסתומות ועקב כך מתאפשרת התרבות של חיידק האקנה, הגורר אחריו תגובה דלקתית הבאה לידי ביטוי בפצעונים.

 

כיצד ניתן לטפל בחצ'קונים?

הרפואה האסתטית מציעה שלל אופציות לטיפול בחצ'קונים, אשר מטרתן למנוע חוסר יציבות הורמונלית, הפרשת שומנים יתרה מבלוטות החלב ו/או היווצרותם של תאי עור מתים ה"נחים" על העור. בין הטיפולים הפופולאריים לאקנה ניתן למצוא את הפילינג (קילוף עור), משחות מסוגים שונים, כדורים רטינואידים ומכשירים המתבססים על פעילות גלי אור. חשוב לציין, כי במקרה שתופעת החצ'קונים חלפה לה אך הותירה סימנים על עור הפנים או הגוף- ניתן להסתייע בטיפול אסתטי להסרת צלקות.

makecomment

לקבלת פרטים בתחום האסתטיקה הרפואית השאר פרטיך ואנו ניצור עימך קשר

קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

תגובות הגולשים

הוסף הערה
 

שם:

*

דוא"ל (לא יוצג באתר):

נושא התגובה:

*

תוכן התגובה:

 
בטל