צור קשר
:נושא
:טיפול
:שם
:אימייל
:טלפון
:עיר
:גיל
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

מערכת ביוטיק

|

06/11/2011

|

06:41

seperator

צלקות במקומות שונים בגוף עלולות לגרום לסבל רב ופגיעה בתחושת הערך העצמי. ישנן צלקות ממקורות רבים - בדרך כלל מתאונה, כוויה, פצעי בגרות, ניתוח, נסיון אובדני וכו'. כמו כן, ישנם אזורים בגוף המועדים מראש לפתח צלקות : אזור החזה, אזור הגב העליון, אזור הכתפיים והצוואר. באזורים אלו העור הוא עבה, מופעל עליו מתח רב ולכן חתך עקב תאונה, או ניתוח פשוט להסרת שומה, עלולה להווצר צלקת אדומה, רחבה ולעיתים בולטת. גורמים תורשתיים אף הם מגבירים את הסיכוי להווצרות צלקות.

כעקרון, כל חתך הגורם לפגיעה בשכבת העור העמוקות (דרמיס) יהיה מלווה בצלקת. רב הצלקות אדומות ומורגשות בין חודשיים עד שישה חודשים לאחר פציעת העור. בשלב זה, הצלקת היא בעלת המראה המכוער ביותר. לאחר תקופה זו מתחיל תהליך של ריפוי עצמי, תוך התבהרות והשטחה של הצלקת - שנמשך בין שנה לשנה וחצי. הזמן הוא התרופה הטובה ביותר לצלקות, וכולן משתפרות עם השנים. עם זאת, במידה ומראה הצלקת מפריע מאד, וזו נמצאת במקום בולט על הגוף, ניתן לפנות למומחה רפואי לטיפול. חשוב להדגיש כי צלקות רבות לא ניתן לשפר. בכל מקרה אי אפשר להעלים צלקות לגמרי, אלא לטשטש אותם בלבד.

 

ככלל כדאי לטפל בצלקות כחודשיים לאחר פציעת העור, כאשר הטיפול נמשך בין שנה לשנה וחצי. קיים מגוון רחב של שיטות לטיפול בצלקות מסוגים שונים ובדרגות חומרה שונות. בהחל מטיפולים חיצוניים, כמו מריחת ג'ל סיליקון, קרם הבהרה או מדבקות סיליקון לצלקות קטנות, דרך הזרקת סטרואידים או שימוש בלייזר לצורף "שיוף" של העור, ועד סגירת כלי הדם בצלקת באמצעות לייזר וכריתה של צלקות רחבות והשתלת עור חדש לצלקות גדולות במצב חמור.

makecomment

לקבלת פרטים בתחום האסתטיקה הרפואית השאר פרטיך ואנו ניצור עימך קשר

קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר

תגובות הגולשים

הוסף הערה
 

שם:

*

דוא"ל (לא יוצג באתר):

נושא התגובה:

*

תוכן התגובה:

 
בטל